RRR-, Zygmunt III Waza, Ort 1609, Gdańsk, NIEZNANE STEMPLE, m.in. DŁUGA BRODA (nieopisany), GABINETOWY

stan zachowania
NGC MS61 nieopisany
cena wywoławcza
12 000 PLN
aktualna cena
13 000 PLN

limit

PLN
.00

~0 GBP
~0 USD
~0 EUR

Przyjmowanie limitów: do końca licytacji

  • Twój limit

oferta

PLN
.00

~2 GBP
~3 USD
~3 EUR

Składanie ofert: do 19/10 10:00:00

  • Twoja oferta
15 000 - 25 000 PLN

W menniczym stanie ekstremalnie rzadki rocznik, tylko 4 egzemplarze na świecie z notą MS. Nieopisany w katalogach typ portretu z długa brodą, kryza leżąca na szatach, wg. legend jak Shatalin DG09-3 R4 kropka nad łapą niedźwiedzia, dwukropek między D:G, mikrokropka między D.L - jednak tu inne popiersie. Całkowie odmienne lwy (zdecydowanie smuklejsze) o odmiennych zakończeniach ogonów, legendy przesunięte względem osi bicia rewersu, przechodzącego przez literę G (zamiast pomiędzy G a E). Imponująca jakość detali, widoczne włosy futra na całych lwach, mocny połysk menniczy, piękna gabinetowa patyna. Moneta z tego rocznika jest rzadka w każdym stanie, tak zachowana ekstremalnie rzadka. Egzemplarz do najlepszych kolekcji.

Stan zachowania
NGC MS61 nieopisany
Literatura
Shatalin GD09-3 R4

oferta licytujący data
13 000 PLN - 16/10 20:33:27
12 500 PLN - 11/10 21:32:00
12 000 PLN - 10/10 21:08:55