385

RR-, Księstwo Ziębicko-Oleśnickie, Grosz bez daty (1501-11), Złoty Stok, Albert i Karol I

2-
Stan zachowania: 2-
Estymacje: 474 - 829 EUR

Niezwykle rzadki typ monety, niepojawiający się na rynku aukcyjnym.

Piękna patyna, mocne bicie.

Egzemplarz do najlepszych kolekcji.

FuS. 407, Kopicki 6602c R2 (naszym zdaniem występowanie monety jest na poziomie R6).

dodano 5 października 2017

Egzemplarz posłużył jako wzorcowy w publikacji w najnowszym jesiennym Przeglądzie Numizmatycznym PN98, w publikacji o groszach i goldguldenach Książąt Ziębickich - patrz ostatnie zdjęcie.

Aukcja 5
07 października 2017 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
237 EUR
474 - 829 EUR
Stan zachowania
2-
637 EUR
269%
Wyświetleń: 134 | Ulubione: 1

WDA - MiM

Aukcja 5

12.00%
Nie mniej niż 0 PLN za tę pozycję
  100

WDA - MiM
Warszawski Dom Aukcyjny Mariusz Walendzik
ul. Porajów 1 / 41
03-188 Warszawa