361

Królestwo Polskie, Aleksander I, 2 złote 1816 IB, piękne

PCGS st. AU
Stan zachowania: PCGS st. AU
Estymacje: 361 - 723 EUR
Literatura: Kopicki 2688 R, Bitkin 830, Plage 45, Berezowski 2.50 zł
Pierwszy rocznik bicia, moneta popularna wybita w sporym nakładzie, jednak spotkanie egzemplarza na którym są widoczne wszystkie loczki fryzury Aleksandra, czy perełki na koronie, albo berle, jest niezmiernie trudne. W pięknych stanach zachowania bardzo rzadka moneta. Typ monety bity płaskim stemplem, bez wystającego rantu, przez co firmy gradujące zawsze oceniają ją surowo. Wspaniałe detale, delikatna patyna, PCGS oceniło detale na stan 1- (AU - About incurculated - prawie mennicze). W tym stanie bardzo rzadka moneta.
Aukcja 6
28 grudnia 2017 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
241 EUR
361 - 723 EUR
Stan zachowania
PCGS st. AU
621 EUR
258%
Wyświetleń: 414 | Ulubione: 1

WDA - MiM

Aukcja 6
28 grudnia 2017 CET/Warsaw

12.00%
Nie mniej niż 0 PLN za tę pozycję
  100

WDA - MiM
Warszawski Dom Aukcyjny Mariusz Walendzik
ul. Porajów 1 / 41
03-188 Warszawa